Garnitur vs. skarpetki – o czym należy pamiętać?

Nie tylko panie starają się dobrać dla siebie elegancką stylizację, gdzie każdy element jest do siebie starannie dopasowany. Również panowie dążą do tego, aby nic ich codziennym stylizacjom nie można było zarzucić. W szczególności, jeżeli chodzi o wyjątkowe okazje, gdzie wymagany jest garnitur. Jednym z elementów, który trzeba starannie dobrać są…skarpetki. Jak się okazuje, ten mały, prozaiczny element potrafi sprawić, że cała stylizacja okaże się modowym faux pass.

Podstawowe zasady

Jak dopasować skarpetki do garnituru? Trzymając się kilku podstawowych zasad. Pierwsza z nich jasno mówi, że najlepszą propozycją są skarpetki w kolorze jednolitym, bez żadnych wzorów. Niekoniecznie musi to być kolor czarny, który faktycznie uważany jest za uniwersalny. Nie oznacza to faktu, że akurat z garniturem będzie się dobrze prezentował.

Tak, można zdecydować się na skarpetki w mocnym kolorze z ciekawym wzorem, ponieważ będzie to śmiały eksperyment modowy. Kontrastowe zestawienia są hitem. Trzeba być jednak uważnym, ponieważ źle dobrany wzór może sprawić, że modowy hit stanie się kitem.

Zasady elegancji

Skoro o kolorze była już początkowo moda, to należy zatrzymać się przy tym nieco dłużej. Co o kolorze skarpet do garnituru mówią podstawowe zasady elegancji? Otóż skarpetki powinny być w takim samym kolorze jak spodnie lub o jeden ton ciemniejsze, aby mogły stanowić jednolitą całość. Ewentualnie można skarpetki dopasować w ten sam sposób do butów. To postępowanie nie jest tak popularne wśród panów, ale należy zdać sobie sprawę z tego, że również zgodne jest z zasadami podstawowej elegancji.

Oryginalne skarpetki do garnituru

Kontrasty są na modzie. Są one także dedykowane dla osób odważnych, które modzie lubią rzucać wyzwania. Nie może więc nikogo dziwić fakt, że mężczyzna do garnituru w klasycznym, czarnym lub granatowym kolorze, wybrał skarpetki ze śmiesznymi minkami, czy też innymi printami, jakie są na topie. Czy to możliwe, żeby czerwone skarpetki były dobre z takim zestawieniem kolorystycznym garnituru? Oczywiście, że tak!

Można nawet powiedzieć, że jeżeli chodzi o wzory (nie muszą to być wcale śmieszne printy) jest kilka takich topowych propozycji. Wśród nich można wyróżnić groszki, romby, paski, geometria. Mężczyźni powinni jednak unikać wszelkiego rodzaju napisów (np. tych śmiesznych), jak również tych powiązanych z daną marką – łącznie, jeżeli chodzi tylko o markowy emblemat. Warto również unikać wszystkiego, co może nawiązywać do sportowych trendów modowych w stylizacji.